OCT 29

Usuwanie filtra cząstek stałych w Diagnostic Car
Opublikowany przez: Roman | Tagi: auto, moto, motoryzacja, klimatyzacja, warsztat, mechanik, filtr dpf, fap, dpf | Data: 2016-06-23

Filtry cząstek stałych stały się niemałym utrapieniem dla właścicieli współczesnych diesli.

Swoją drogą, nowoczesne silniki pracujące na oleju napędowym to - powiedzmy sobie szczerze - niezbyt udane konstrukcje. Przebiegi rzędu dwustu tysięcy kilometrów to dla tych jednostek niejednokrotnie za dużo. Wróćmy jednak do filtrów DPF. Usuwanie filtra cząstek stałych może wpłynąć korzystnie na portfel właściciela takiego właśnie nowoczesnego diesla. Jeśli bowiem filtr się zatka i trzeba będzie go wymienić lub zregenerować, z naszego portfela najprawdopodobniej zniknie czterocyfrowa suma.
Jednak usunięcie filtra dpf nie zawsze jest rozwiązaniem. Trudno bowiem oszukać zaawansowany system komputerowy samochodu, który na bieżąco monitoruje obecność i kondycję filtra. Jeśli tego elementu już nie będzie, staniemy przed problemem całkowitej niedyspozycji auta. Wtedy z pomocą przyjdzie nam serwis zajmujący się regeneracją filtrów DPF. Musimy jednak przygotować się na koszty, ponieważ taka operacja nie jest tania. Jeśli auto jest starsze, możemy poprosić serwis o zainstalowanie emulatora filtra Wtedy możemy go bezkarnie usunąć, a samochód będzie jeździł jak dawniej. Nie wiesz kto to zrobi dobrze? Zobacz ten warsztat w podwrocławskich Siechnicach.
Jeśli już trafimy do warsztatu by ostateczne rozwiązać kwestię DPF, warto również naprawić inne problemy. Idzie upalne lato, a w wielu autach źle funkcjonuje klimatyzacja samochodowa Wrocław jest miastem gdzie z pewnością znajdziemy zakład, który wykona dla nas te i inne naprawy na miejscu, a za usługę zapłacimy mniej niż gdybyśmy zlecali je w kilku niezależnych serwisach.

Okiem reportera

auto

moto

motoryzacja

klimatyzacja

warsztat

mechanik

filtr dpf

fap

dpf

Warsztat Samochodowy Diagnostic Car

ul. Opolska 5a
55-011 Siechnice / k. Wrocławia
tel. 695 905 995
email: kontakt@diagnostic-car.pl

http://www.diagnostic-car.pl

Twój komentarz